2. APRIL, MEDNARODNI DAN KNJIG ZA OTROKE

Spoštovani sodelavci, starši in učenci,

najprej vas vabim, da si preberete poslanico predsednika Društva Bralna značka Slovenije – ZPMS Marka Kravosa ob 2. aprilu, mednarodnem dnevu knjig za otroke.

Berimo otroške knjige, da se bodo zgladile gube na čelu starega sveta

Takoj za dnevom lažnivih kljukcev, 1. aprilom, nastopi mednarodni, svetovni dan knjig za otroke. Prav je tako.

V teh dišečih, lepo okrašenih knjigah je 1001 resnica, tisoč občutkov in dogodivščin v davnini in do današnjih dni: pod soncem in pod žarki lune, iz mitskih korenin pod zemljo in iz sanjske preje, kjer je vse zlahka res, če prinaša dobro – in srečen konec.

Vsa velika literatura rase iz teh resnic prve otroške knjige, ki se napaja in poji ob toku prvinskega življenja. Od tisočerih zrn soli, tisočerih zrnc cvetnega prahu, iz rojev črk in besed na pisanem papirju. Naj nam bo v veselje: malim in velikim. Dajmo ga z veseljem deliti z drugimi v svoji bližini.

Berimo otroške knjige, da se bodo zgladile gube na čelu starega sveta.

Predsednikovo »živo« različico POSLANICE  boste našli tudi na YouTube kanalu BZ .

Vabimo vas, da si ogledate Promocijski kratki film o Društvu Bralna značka Slovenije – ZPMS, ki je jeseni leta 2020 prejelo nagrado Slovenske sekcije IBBY.

Na spodnji povezavi pa lahko pogledate poslanico in plakat, ki jo je letos pripravila Ameriška sekcija IBBY.

POSLANICA IN PLAKAT OB 2. APRILU.

BRALNO SPODBUJEVALNA AKCIJA OB 2. APRILU.

vaša knjižničarka Stanka Tanšek