“Moja strast je jadralno padalstvo”

Na naši šoli to šolsko leto uči nov učitelj športa Rok Lorger. Z njim sem se pogovarjal o delu na šoli, pa tudi o njegovih hobijih.

Vsi vemo, da ste nov učitelj na šoli. Kako se počutite na naši šoli, vas mogoče kaj moti?
Na šoli se zelo dobro počutim, všeč mi je kolektiv šole, pogoji za delo so super, malo je odmaknjena šola, ni megle, pa otroci ste večinoma tudi zelo v redu.

Ali učite še na kateri drugi šoli?
Ja, učim še na osnovni šoli Dobje.

Na naši šoli ste pomožni učitelj športa, a ne?
Mogoče lahko rečemo tudi pomožni, drugače pa sem tudi samostojni učitelj športa.

Koga in kaj vse poučujete na naši šoli?
Učim deveti razred dekleta, in sicer redno športno vzgojo, potem pa imam razširjen program, učim otroke od najmanjših pa nekje do petega, šestega razreda.

Zakaj pa ste se odločili za ta poklic in kako dolgo ga že opravljate?
Za ta poklic sem se odločil zato, ker sem vedno rad imel šport, se rad ukvarjal s športom in to. Opravljam pa ga zdaj že tretje leto.

Vam je ta poklic všeč in ali ste se prav odločili, ko ste izbirali med poklici?
Ja, mi je zelo všeč. Mogoče me moti to, da ko si predstavljaš, kako boš učil, si predstavljaš bolj šport, na šoli pa imaš potem tudi veliko opravka z vzgojnimi problemi, ta del mi ni tako všeč, ampak vseeno.

Vemo, da niste čisto vsak dan na naši šoli. Koliko ur na teden preživite tukaj?
Na teden sem približno dvanajst ur tukaj, dvanajst ur pa na drugi šoli.

Kateri šport mislite, da imajo otroci najraje?
Odvisno od starosti otrok, zdaj pri puncah deveti razred, ki jih učim, mislim, da je to odbojka, pri mlajših fantih pa verjetno nogomet, dekleta pa imajo rada tudi med dvema ognjema.

Kateri šport pa imate vi najraje?
Jaz najraje igram odbojko.

Pri katerem športu mislite, da imamo otroci največ težav?
Ja, odbojka je zelo tak šport, ki se ga je treba res dobro naučiti, osvojiti tehnične prvine, odboje in to, da lahko igra sploh steče. S tem imate največ težav.

In kaj najraje počnete v svojem prostem času po službi?
V svojem prostem času se najraje ukvarjam s športom, s kolesarstvom in letenjem z jadralnimi padali.

Učitelj Rok, zahvaljujem sem vam za pogovor in vam želim, da uživate v svojem delu še naprej.

Jan Selič, 8. r.