“Najbolj me razjezi polulano stranišče”

Na naši šoli imamo tudi nekaj delavcev, ki ne poučujejo predmete, ampak se ukvarjajo z drugimi prav tako pomembnimi rečmi, kot je na primer s čiščenjem prostorov. Čistilka Jožica Gračner na naši šoli čisti že 11 let.

Kaj ste po izobrazbi, ker vemo, da se za čistilko uradno ne da izobraziti?
Po izobrazbi sem ekonomski tehnik.
Katero službo ste opravljali pred to zaposlitvijo?
Prej sem delala v eni trgovini in pa v proizvodnji nekaj časa, drugače sem pa bila doma.
Kaj bi spremenili v zvezi z vašim delom na šoli?
Huh, veliko se ne da spremeniti (smeh) kot to, da delaš, in to je to.
Kaj vas najbolj razjezi med samim čiščenjem prostorov?
Najbolj me razjezi POLULANO stranišče, ker fantki lulajo mimo stranišča.

Kakšna bi bila vaša ocena o tem, kako je čisto po celem dnevu? In ali ste nad tem presenečeni?
Čisto odvisno od tega, če je likovni pouk ali pa naravoslovni dan, takrat je malo več. Drugače pa od 1 do 5 dam 3.
Imate kakšno delo, ki ga opravljate, ko otrok ni na šoli? Torej ko so počitnice.
Med počitnicami je predvsem generalno čiščenje in rože posadimo.
Imate kakšen poseben način, kje začnete in kje končate?
Ja. Začnemo spodaj v predmetnih učilnicah, potem gremo v jedilnico, nato v garderobe. Sledijo računalniška učilnica, knjižnica, 1., 2. in 3. razred in nato srednje nadstropje, torej hodnik, garderobe, stranišča in pisarne.
Kaj počnete v prostem času?
Oh … Prosti čas, kaj je to? (smeh, dodam, da je prosti čas takrat, ko ni v službi, torej doma) Aha, skoraj ga nimam. Najraje grem na kakšen sprehod, drugače se pa igram s svojim vnučkom.
Zahvaljujem se vam za vaš čas in vam želim, da svoje delo dobro opravljate še naprej.

Ema Jesenko, 8. r.