»Še enkrat bi bil električar in hišnik«

Če na šoli ne bi imeli hišnika, bi velikokrat opazili, če ne bi bilo zakurjeno, trava ne bi bila pokošena, sneg ne bi bil očiščen … Kakšen je njegov delovni dan in še veliko drugega lahko preberete v tem intervjuju.

Koliko let že delate v tej ustanovi?

V šoli delam že 23 let.

Ali ste delali kje drugje, preden ste prišli v to ustanovo?

Delal sem pri Elektro Celje, Tajfunu, Elektro signal in v Štorah.

Za kateri poklic ste se izobrazili?

Najprej sem se izobrazil za električarja (poklicna šola), potem pa sem šel še na tehniško električarsko šolo.

Kaj bi bili po poklicu, če bi lahko izbirali še enkrat? Ali bi sploh izbrali kaj drugega?

Še enkrat bi bil električar in hišnik.

Kako bi opisali svojdelovni dan?

Zjutraj pridem v šolo, pogledam okolico šole, grem v kurilnico, v telovadnico in potem grem k ravnateljici, če ima še kakšno posebno delo zame, poleti pa tudi kosim okoli šole.

Ali vas ta služba veseli?

Ja. Ta služba me zelo veseli predvsem zaradi tega, ker rad delam z ljudmi, in na naši šoli je tudi zelo dobro vzdušje.

Ali ste zadovoljni s tem, da vam učenci pomagajo?

S tem sem zelo zadovoljen, saj če je kdaj sila, lahko nekomu rečem za pomoč.

Katero je bilo vaše najtežje delo, ki ste ga morali opraviti?

Sodelovanje oz. kordinacija pri prenovitvi šole v letih 2011–2012.

Kako se počutite v pretežno ženskem kolektivu?

Počutim se zelo dobro.

Ker vemo, da imate še nekaj mesecev do upokojitve, nam zaupajte. ali jo komaj čakate.

Ja, prej pred enim letom še nisem razmišljal o tem, a zdaj že komaj čakam penzijo, da se posvetim še drugim stvarem v življenju.

Gospod Toni, želim vam, da bi še zadovoljni dočakali dni do pokoja in da bi v pokoju zelo uživali.

Rok Kaisersberger, 8. r.