TEE BALL

Tee Ball je šport, pri katerem imaš kij in penasto žogo, stojalo za žogo ter postaje (baze), ki jih položimo na tla na določene točke. Je enostavnejša oblika baseballa.

Ko je to pripravljeno, začneš igrati. Prvi igralec pride, ko nekdo reče, da se igra začne. Udari po žogi ali zgreši. Če zadane, gre naprej. Če pa zgreši, pa ponavlja. Če zgreši še enkrat, je ven in pride v igro drugi igralec. Če zadane, teče do prve, druge, tretje baze vse do finalne, da ekipa dobi točko. Če pa napadalci ujamejo žogo v zraku, je igralec ven in pride drugi. Če njemu uspe cel krog, dobi ekipa 4 točke, če mu uspe do ene, pa točke ni. Če igralec zadane preveč nizko in podre držalo, je ven in dobi nov poskus.

Na šoli smo imeli predstavitev konec oktobra. Prišli so trije predstavniki ŠKL – Šolske košarkarske lige, ki so nam razložili pravila, potem pa smo igrali. Nastal je tudi video, ki si ga lahko ogledate tem linku.